کِشو اخبار اسلحه دستگیری استفاده تروریستی

کِشو: اخبار اسلحه دستگیری استفاده تروریستی نیروی انتظامی گروه تروریستی داعش اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی بعضی رهبران جوان منطقه را به سمت بسیار بدی سوق می‌دهند / ظریف

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: نیاز است به بعضی رهبران جوان منطقه پیام‌هایی در سطح بین‌المللی ارسال شود که بدون آشنایی با واقعیات منطقه دارند منطقه را به سمت بسیا

بعضی رهبران جوان منطقه را به سمت بسیار بدی سوق می‌دهند / ظریف

ظریف: بعضی رهبران جوان منطقه را به سمت بسیار بدی سوق می دهند

عبارات مهم : ایران

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: نیاز است به بعضی رهبران جوان منطقه خبر هایی در سطح بین المللی ارسال شود که بدون آشنایی با واقعیات منطقه دارند منطقه را به سمت بسیار بدی سوق می دهند.

به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف در جمع خبرنگاران ایرانی در سمرقند ازبکستان با اشاره به دیدارش با رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: در حاشیه اجلاس در سمرقند دیدار مفصلی با زن موگرینی داشتم و ایشان گزارشی از تلاش هایی که اتحادیه اروپا جهت اجرای کامل برجام دادند و تاکیدی که آنها جهت اجرای آن داشتند و من هم تاکید کردم بر این که کشور عزیزمان ایران تا کنون برجام را کامل اجرا کرده ولی متاسفانه با بدعهدی آمریکا و ایجاد فضای نامناسب به وسیله دولت تازه آمریکا مواجه بوده و باید این اوضاع به وسیله کشورهای اروپایی اصلاح شود و تاکید رهبری را متذکر شدم که ضمن استقبال از حمایت اروپایی ها از برجام نیاز است اروپا در زمینه اجرای برجام و انجام تعهداتی که در برابر کشور عزیزمان ایران وجود دارد فعال تر عمل کند و اقدام عملی نشان دهند و از حمایت اعلامی به حمایت عملی جهت فشار به اجر ای برجام عمل کنند.

بعضی رهبران جوان منطقه را به سمت بسیار بدی سوق می‌دهند / ظریف

وی راجع به دیدارهایش در تاجیکستان و ازبکستان گفت: قبل از این سفر دیدارهای خوبی در تاجیکستان داشتم و امیدوارم بهتر و زیاد به سمت همکاری و هماهنگی بین دو کشور حرکت کنیم چون دو کشور مشترکات فراوانی دارند.

ظریف ادامه داد: هم چنین در سفر به ازبکستان با رییس جمهور و وزیر خارجه ازبکستان راجع به صحنه تازه روابط دو کشور گفت وگو داشتم که بعد از دیدار دو رییس جمهور در حاشیه اجلاس علم و فن آوری شرکت همکاری های اسلامی در آستانه و سفر وزیر امور خارجه و تجارت و نفت ازبکستان به کشور عزیزمان ایران حایز اهمیت بود. ما راجع به برطرف موانع همکاری های بانکی، ترانزیتی، نفتی و غیره صحبت داشتیم. من احساس می کنم روند جدیدی از روابط میان کشور عزیزمان ایران و ازبکستان در دوران تازه این کشور شروع شده است و با سفری که ظرف چندین ماه آینده به وسیله رییس جمهوری کشورمان به ازبکستان خواهند بود این روند هر چه زیاد سرعت خواهد گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: نیاز است به بعضی رهبران جوان منطقه پیام‌هایی در سطح بین‌المللی ارسال شود که بدون آشنایی با واقعیات منطقه دارند منطقه را به سمت بسیا

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تحولات منطقه که با شرایط بسیار دشواری همراه است اظهار کرد: منطقه ما شاهد تحولات مثبت بوده و پیروزی های مستمری که علیه داعش شاهدیم و راجع به حفظ تمامیت ارضی عراق. متاسفانه سیاست های خطرناک، غیرمنطقی و جنگ طلبانه ای که بعضی کشورهای منطقه دنبال می کنند در کنار این تحولات مثبت می تواند منطقه ما را به سمت بسیار خطرناکی سوق دهد.

وی گفت: به نظر می آید بعضی قدرت ها از توفیقاتی که در منطقه در برابر تروریسم به دست آمده، رضایتی ندارند و دنبال این هستند که این توفیقات را خنثی کنند و حیات جدیدی به طرفداران تروریسم دهند ولی این روند می تواند خطر جدی جهت امنیت منطقه و قبل از همه جهت کسانی که این آتش را در منطقه می افروزند داشته باشد از این رو نیاز است در این زمینه همکاری بین المللی مورد نیاز انجام شود و خبر هایی به بعضی رهبران جوان منطقه ما ارسال شود که بدون آشنایی با واقعیات منطقه دارند منطقه را به سمت بسیار بدی سوق می دهند.

واژه های کلیدی: ایران | همکاری | ایرانی | ازبکستان | وزیر امور خارجه | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs